N-TECH® KATKI TEKNOLOJİSİ

MAKSİMUM PERFORMANS VE YÜKSEK GÜVENİLİRLİK

Son 50 yılda kazanılan bilgi ve uzmanlık, yüksek kaliteli motosiklet motor yağlarını üretmek için birleştirildi. Yüksek kaliteli 4 zamanlı motosiklet motor yağları, yeni N-TECH® katkı teknolojimizle geliyor. Putoline ürünlerinin Türkiye’de eksiksiz ürün yelpazesi mevcuttur.

N-Tech® PRO R+ ürün yelpazesi, en son devrim niteliğindeki Putoline Oil N-Tech® katkı teknolojisine dayanmaktadır. Bu yeni N-Tech® katkı teknolojisi, N-Tech® ürün yelpazesinde bulunan bütün motor yağlarına altın rengini verir. Bu serideki tam sentetik üst seviye ürünler, N-Tech® PRO R+ ve N-Tech® PRO R+ OFF ROAD serileridir. Her iki seride en son API SN, JASO MA2 ve T903 2016 sertifikasyon değerlerini karşılar ve aşar.

Bunlara ek olarak; N-Tech® SPR+ 5W-50, N-Tech® ürün yelpazesindeki zirvedir. Güçlü karakterinden dolayı en iyi yarış yağıdır.

N-Tech® Katkı Teknolojisi

 • Optimum soğutma için hızlı, etkili ve yüksek ısı transferi,
 • Tüm hidrolik bileşenlerin ve yağ basıncının optimum çalışması için hızlı havalandırma,
 • Termal oksidasyonu ve aktif olarak karbon birikintilerini önler.
 • Daha düşük yakıt tüketimi için sürtünmenin azaltılmasını sağlar.
 • Şanzıman ve dişli aşınmasına karşı yüksek koruma.
 • En güçlü ve yüksek torklu motorlarda bile sorunsuz debriyaj kavraması ve kaymayı önleyecek optimum özelliklere sahiptir.
 • Yağ tüketimini minimuma indirir.

N-Tech® katkı teknolojisini üstün kılan nedir?

N-Tech® katkı teknolojisinin bir parçası, yeni bir API-Grubu 5 tam sentetik baz yağdır. Olağanüstü özelliklere sahip bu üstün baz yağ, son zamanlarda motosiklet motor yağı katkısı olarak kullanılmaya uygun hale geldi. En son teknoloji ile yüksek performanslı katkı teknolojisinin birinci sınıf ve tam sentetik baz yağ bileşenleriyle birlikte optimum oranı seçilerek karşılaştırılamaz kalitede bir ürün elde edildi.

Üstün kalite garanti edilir.

N-Tech® katkı teknolojisi ürün yelpazesinin özellikleri nelerdir?

 • Üst düzey korozyon koruması: Zararlı asidik yanma tortuları, N-tech yağlarının kullanım ömrü boyunca etkin bir şekilde nötralize edilir.
 • Contalar ve yağ keçeleri ile mükemmel uyumluluk.
 • Yüksek viskozite indeksi nedeniyle geniş sıcaklık aralığı için uygundur.
 • Optimum düşük sürtünme özellikleri sayesinde, tüm devir aralığında güç ve performans kazancı.
 • Mükemmel düşük sıcaklık özellikleri, düşük dış sıcaklıklarda bile motorun sorunsuz başlamasını sağlar.

Mekanik güvenilirlik, bahsedilen tüm faydalı özelliklerle artırılarak, motor hizmet ömründe artış ve bakım maliyetlerinde azalma sağlanır.

Tortular

Bir motosiklet motorunda yüksek termal yükler nedeniyle tortu olarak da bilinen hidrokarbon oksidasyon kalıntılarının oluşabileceğini biliyoruz. Bu tortular nedeniyle, piston segmanları sıkışma eğilimi gösterebilir. Bu istenmeyen etki, yağ tüketimine, basınç kaybına ve dolayısıyla uzun vadede güç kaybına neden olur. Tortular ayrıca kontrolsüz yanmaya veya patlamaya neden olarak motor hasarına neden olabilir. Eşsiz N-Tech® katkı teknolojisi, olağanüstü temizleme özellikleri nedeniyle bu etkileri önler. Bütün motorun içi temiz kalır. Uzun süren yüksek performans seviyeleri ile düşük yağ tüketimi sağlanır. Uzatılmış yağ değişim aralıklarında bile pistonlar ve segmanlar temiz kalır.

N-Tech®Teknolojisinin Mükemmel Temizleme Özelliği

N-Tech® teknolojisinin temizleme özellikleri karşılaştırılamazdır. Çeşitli yoğun motor testleri, motor kirlenmesinin de etkin şekilde önlendiğini göstermektedir. Yanma kaynaklı gazları, minimum düzeyde sınırlar ve hizmet ömrü boyunca yüksek motor yağı kalitesi sağlar. Ek olarak, katkı maddelerinin daha uzun süre etkin kalmasını sağlar. Ek olarak, N-Tech® katkı teknolojisi son derece polardır, bu da motor yağının yüksek bir "tutucu gücü" olduğu anlamına gelir. Tutucu gücü, sağlam ve istikrarlı bir yağlayıcı film oluşumu sağlar. Sonuç olarak, güçlü şanzımanlarda çalışma sonrası oluşan dişli aşınmasını etkili bir şekilde önler.